Zadowolenie klienta jest moją największą motywacją

Ostatnie posty

 •  
  Rozwód – najczęstsze pytania.

  1
  Decydując się na związek małżeński żadna para nie zastanawia się nad tym czy przypadkiem za kilka lat ich związek się nie rozpadnie. Niestety, życie pisze różne scenariusze i niektóre małżeństwa kończą się rozwodem. Większość moich klientów nie wie jak przebiega postępowanie rozwodowe, w związku z czym postanowiłam przedstawić 5 pytań, które najczęściej padają podczas pierwszego spotkania.

  1. Photo by Catkin on Pixabay.com 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Czy mogę otrzymywać alimenty w trakcie trwania sprawy rozwodowej?

  1
  Rozwód jest stresującym doświadczeniem. Tym bardziej, jeśli jesteś rodzicem, z którym mieszkają dzieci, a Twój małżonek wyprowadził się i przestał was wspierać finansowo. To częsty scenariusz, a moi klienci pytają, czy mogą otrzymywać alimenty jeszcze przed zakończeniem sprawy rozwodowej. Dobra wiadomość jest taka, że jest to możliwe, ale musisz działać.

  1. Photo by Aaron Burden on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Rozwód z obcokrajowcem – jak do tego podejść?

  1
  W dzisiejszych czasach małżeństwo obywatela polskiego z cudzoziemcem nie jest niczym nadzwyczajnym. W związku z tym na wokandach sądowych coraz częściej pojawiają się sprawy rozwodowe, w których jedną ze stron jest obcokrajowiec. Miałam okazję prowadzić kilka takich spraw i w dzisiejszym wpisie chcę odpowiedzieć na kilka pytań, które najczęściej padają ze strony małżonków zdecydowanych na rozstanie się.

  1. Photo by Eric Ward on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE. Czy mogę się o nie ubiegać?

  1
  Dzisiejszy wpis jest kontynuacją wątku dotyczącego pobytu cudzoziemców na terenie Polski. Po spełnieniu pewnych warunków cudzoziemiec może ubiegać się o zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE, które uprawnia go do stałego pobytu w Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany tym w jaki sposób uzyskać takie zezwolenie, to ten post jest właśnie dla Ciebie.
  For English click here

  1. Photo by Slava Bowman on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Zezwolenie na pobyt czasowy. Dla kogo i kiedy się o nie ubiegać?

  1
  W związku ze zwiększającą się ilością cudzoziemców, którzy chcą zamieszkać w Polsce postanowiłam zamieścić na blogu kilka postów dotyczących tego kto i kiedy może ubiegać się o zezwolenie na pobyt w Polsce. Jeśli chcesz się dowiedzieć gdzie składa się wniosek o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy, jakie dokumenty należy złożyć w urzędzie oraz kiedy powinieneś ubiegać się o takie pozwolenie, to ten spis jest właśnie dla Ciebie. For english click here

  1. Photo by Erik Witsoe on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Temporary residence permit. For whom and when to apply for it?

  1
  Considering the growing number of foreigners who want to live in Poland, I decided to write a few posts about who and when can apply for a residence permit in Poland. If you want to find out where the application for a temporary residence permit is filed, what documents should be submitted to the office and when you should apply for such permission, this post is for you.

  1. Photo by Erik Witsoe on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

  1
  W ostatnich dniach głośno było o odwołaniu lotów przez przewoźnika lotniczego Ryanair, co skłoniło mnie do napisania krótkiego postu na temat odszkodowania za opóźniony lub odwołany lot. Jeśli chcesz poznać swoje prawa zapraszam do zapoznania się z dzisiejszym wpisem.

  1. Photo by Ross Parmly on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Brak zgody małżonka na rozwód

  1
  W sprawach rozwodowych najczęściej kwestią sporną jest to, który z małżonków ponosi winę za rozpad małżeństwa. Strony zazwyczaj są zgodne co do tego, że chcą rozwodu, a toczą walkę o to komu przypisać odpowiedzialność za to, że związek się nie udał. Czasami zdarza się jednak, że rozwodu chce tylko jeden z małżonków, a drugi się na to nie zgadza. Czy możliwe jest orzeczenie rozwodu wbrew woli drugiego małżonka? Zapraszam do przeczytania wpisu.

  1. Photo by Zoriana Stakhniv on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Sądowe ustalenie ojcostwa – jak to wygląda?

  1
  Ostatnio miałam okazję być pełnomocnikiem w sprawie o ustalenie ojcostwa. Dlaczego takie sprawy trafiają do sądów? Powodów może być wiele. Mężczyzna nie zawsze chce uznać swoje ojcostwo, nie będąc pewnym, czy na pewno jest ojcem dziecka. Czasami w ten sposób próbuje uniknąć swojej odpowiedzialności. Jak wygląda przebieg takiej sprawy – zapraszam do dzisiejszego wpisu.

  1. Photo Dvir Adler on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Jak się rozwieść nie znając adresu małżonka?

  1
  Chcesz się rozwieść, ale nie wiesz gdzie mieszka Twój mąż czy Twoja żona? Małżonek od jakiegoś czasu już z Tobą nie mieszka i nie masz z nim żadnego kontaktu, a chcesz uporządkować swoje życie i zakończyć małżeństwo istniejące wyłącznie na papierze? Jeśli tak to zapraszam do lektury dzisiejszego wpisu.

  1. Photo by Nils Nedel on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi