Zadowolenie klienta jest moją największą motywacją

Ostatnie posty

 •  
  Zezwolenie na pobyt czasowy. Dla kogo i kiedy się o nie ubiegać?

  1
  W związku ze zwiększającą się ilością cudzoziemców, którzy chcą zamieszkać w Polsce postanowiłam zamieścić na blogu kilka postów dotyczących tego kto i kiedy może ubiegać się o zezwolenie na pobyt w Polsce. Jeśli chcesz się dowiedzieć gdzie składa się wniosek o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy, jakie dokumenty należy złożyć w urzędzie oraz kiedy powinieneś ubiegać się o takie pozwolenie, to ten spis jest właśnie dla Ciebie. For english click here

  1. Photo by Erik Witsoe on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Temporary residence permit. For whom and when to apply for it?

  1
  Considering the growing number of foreigners who want to live in Poland, I decided to write a few posts about who and when can apply for a residence permit in Poland. If you want to find out where the application for a temporary residence permit is filed, what documents should be submitted to the office and when you should apply for such permission, this post is for you.

  1. Photo by Erik Witsoe on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

  1
  W ostatnich dniach głośno było o odwołaniu lotów przez przewoźnika lotniczego Ryanair, co skłoniło mnie do napisania krótkiego postu na temat odszkodowania za opóźniony lub odwołany lot. Jeśli chcesz poznać swoje prawa zapraszam do zapoznania się z dzisiejszym wpisem.

  1. Photo by Ross Parmly on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Brak zgody małżonka na rozwód

  1
  W sprawach rozwodowych najczęściej kwestią sporną jest to, który z małżonków ponosi winę za rozpad małżeństwa. Strony zazwyczaj są zgodne co do tego, że chcą rozwodu, a toczą walkę o to komu przypisać odpowiedzialność za to, że związek się nie udał. Czasami zdarza się jednak, że rozwodu chce tylko jeden z małżonków, a drugi się na to nie zgadza. Czy możliwe jest orzeczenie rozwodu wbrew woli drugiego małżonka? Zapraszam do przeczytania wpisu.

  1. Photo by Zoriana Stakhniv on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Sądowe ustalenie ojcostwa – jak to wygląda?

  1
  Ostatnio miałam okazję być pełnomocnikiem w sprawie o ustalenie ojcostwa. Dlaczego takie sprawy trafiają do sądów? Powodów może być wiele. Mężczyzna nie zawsze chce uznać swoje ojcostwo, nie będąc pewnym, czy na pewno jest ojcem dziecka. Czasami w ten sposób próbuje uniknąć swojej odpowiedzialności. Jak wygląda przebieg takiej sprawy – zapraszam do dzisiejszego wpisu.

  1. Photo Dvir Adler on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Jak się rozwieść nie znając adresu małżonka?

  1
  Chcesz się rozwieść, ale nie wiesz gdzie mieszka Twój mąż czy Twoja żona? Małżonek od jakiegoś czasu już z Tobą nie mieszka i nie masz z nim żadnego kontaktu, a chcesz uporządkować swoje życie i zakończyć małżeństwo istniejące wyłącznie na papierze? Jeśli tak to zapraszam do lektury dzisiejszego wpisu.

  1. Photo by Nils Nedel on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Czy możliwy jest rozwód w Polsce, gdy jedno z małżonków mieszka za granicą?

  1
  W dzisiejszym wpisie poruszę problem, który nasilił się w związku z rosnącym zjawiskiem emigracji zarobkowej. Wiele osób w poszukiwaniu lepszych zarobków postanowiło wyjechać za granicę, część z nich pozostawiła w Polsce rodzinę. Wskutek różnych okoliczności doszło do osłabienia kontaktów oraz wzajemnych więzów. W takiej sytuacji często podejmujemy decyzję o rozwodzie. Czy fakt, że jeden z małżonków mieszka na stałe za granicą jest przeszkodą do uzyskania rozwodu w Polsce?

  1. Photo by Nils Nedel on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Alimenty od byłego małżonka – kiedy można się o nie ubiegać?

  1
  Orzeczenie przez sąd rozwodu nie oznacza zerwania wszystkich stosunków pomiędzy małżonkami. Mimo, że strony nie są już małżeństwem, to w dalszym ciągu mogą mieć względem siebie obowiązek alimentacyjny. Alimentów od byłego małżonka można żądać w kilku przypadkach.

  1. Photo by jarmoluk on Pixabay 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Rozwód bez orzekania o winie - konsekwencje

  1
  Czym jest rozwód bez orzekania o winie opisałam w poprzednim wpisie, w dzisiejszym zaś przybliżę jakie są konsekwencje rozwodu bez orzekania o winie.

  1. Photo by Joshua Ness on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Rozwód bez orzekania o winie - wprowadzenie

  1
  Decyzja o rozwodzie potrafi odmienić nasze dotychczasowe życie o 180 stopni. Jeśli oboje małżonkowie są zgodni co do tego, że chcą się rozstać w przyjaznej atmosferze, to warto rozważyć pozew o rozwód bez orzekania o winie. Co powinno się znaleźć w takim pozwie wyjaśnię w dzisiejszym wpisie.

  1. Photo by Catkin on Pixabay.com 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi