Zadowolenie klienta jest moją największą motywacją

Ostatnie posty

 •  
  WYNAGRODZENIE ZA KORZYSTANIE Z KAPITAŁU

  Wciąż rośnie liczba pozwów związanych z kredytami frankowymi. Z analizy obecnych orzeczeń sądowych wynika, że w większości przypadków umowy kredytów frankowych między bankami a konsumentami są unieważniane. Stwierdzenie nieważności umowy o kredyt we frankach szwajcarskich prowadzi do konieczności dokonania stosownych rozliczeń. Kredytobiorca powinien zwrócić bankowi otrzymany kapitał, zaś bank powinien oddać wszystkie wpłaty, jakich dokonał konsument. Tymczasem banki szukają różnych sposobów żeby nie stracić za dużo na kredycie frankowym. Jednym z takich pomysłów była konstrukcja wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Na szczęście w najnowszym orzeczeniu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej po raz kolejny stanął po stronie frankowiczów.

  Przełomowy wyrok TSUE - brak wynagrodzenia za korzystanie z kapitału
  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Upadłość Getin Noble Bank S.A. a Frankowicze

  [^1]
  Bankowy Fundusz Gwarancyjny złożył 28 kwietnia 2023 r. wniosek o upadłość Getin Noble Bank S.A.
  Osoby posiadające kredyty frankowe w tym banku powinny już się przygotować do upadłości Getinu.
  Po ogłoszeniu upadłości przez Sąd, wszyscy wierzyciele będą musieli zgłosić swoje wierzytelności do syndyka masy upadłości. Termin na zgłoszenie wynosi 30 dni od dnia obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości. Należy to zrobić w drodze elektronicznej poprzez Krajowy Rejestr Zadłużonych.
  Aby wyliczyć wysokość wierzytelności należy zebrać dokumentację dotyczącą wysokości wszystkich wpłat na rzecz banku. W tym celu można posłużyć potwierdzeniami przelewów lub złożyć wniosek do banku o wydanie odpowiedniego zaświadczenia.
  Rekomendujemy dokonanie potrącenia wierzytelności kredytobiorcy z roszczeniem banku o zwrot kwoty kapitału kredytu. Potrącenie może być dokonane również najpóźniej z chwilą zgłoszenia wierzytelności.
  Wierzytelności kredytobiorcy zgłoszone do syndyka będą podlegały zaspokojeniu tylko w takim stopniu, na jaki pozwoli majątek masy upadłości. Na chwilę obecną nie da się tego ocenić. Wszyscy kredytobiorcy mający kredyty frankowe w Getin Noble Banku powinni być świadomi potencjalnej upadłości banku i przygotować się na możliwe konsekwencje.
  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące kredytu we frankach szwajcarskich skontaktuj się ze mną!

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną

  1
  Dzisiaj chciałbym poruszyć temat, który często budzi wiele emocji i kontrowersji - rozdzielność majątkowa małżeńska z datą wsteczną.
  Niezależnie od tego, czy jesteście w związku, macie zamiar wstąpić w związek małżeński, czy też jesteście po prostu zainteresowani zagadnieniami prawno-finansowymi, ta kwestia dotyczy nas wszystkich.
  Zapraszam Was do lektury, aby zgłębić ten interesujący temat i podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

  1. Photo by jarmoluk on Pixabay 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Jak przygotować się do rozprawy w sprawie kredytu frankowego - poradnik

  W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z problemami związanymi z kredytami frankowymi. Dla wielu Polaków decyzja o zaciągnięciu kredytu we frankach szwajcarskich wydawała się atrakcyjnym rozwiązaniem. Niestety, wraz z gwałtownym wzrostem wartości franka, wielu kredytobiorców znalazło się w trudnej sytuacji, zmagając się z wysokimi ratami i rosnącym zadłużeniem.

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Alimenty a koronawirus

  1
  Koronawirus od ponad roku paraliżuje życie i pracę wielu ludzi. Przedłużające się obostrzenia dotyczące m.in. prowadzenia działalności gospodarczej i inne realia społeczne oddziałują na możliwości finansowe każdego człowieka. Uzasadnione potrzeby dzieci jednak istnieją i nie powinny być marginalizowane. Jak więc pandemia może wpłynąć na wymiar świadczeń alimentacyjnych?

  Wymiar świadczeń alimentacyjnych – od czego zależy?

  Wysokość świadczeń alimentacyjnych ustala się na podstawie uzasadnionych potrzeb uprawnionego oraz zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Uregulowanie to ma na celu znalezieniu pewnego standardu potrzeb dziecka, które muszą zostać zaspokojone. Wliczają się w to zarówno koszty życia codziennego, w tym jedzenia, ubrań czy opłat za leczenie lub zajęć pozaszkolnych. W tych wydatkach partycypuje zobowiązany do alimentacji rodzic. Wkład w utrzymanie dziecka musi być jednak proporcjonalny do zarobków i możliwości majątkowych. Stąd też kwota ustalona przez strony lub sąd musi być ustalona w taki sposób, by pogodzić te dwie wartości.

  1. Photo by Kelly Sikkema on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  5 mitów na temat władzy rodzicielskiej i kontaktów z dziećmi

  1
  Wokół spraw rozwodowych krąży wiele mitów oraz błędnych przekonań. Niektóre z nich są tak powszechne, że rozwodzący się ludzie często w nie wierzą i biorą za pewnik. Tymczasem większość tych mitów nie ma oparcia w przepisach prawa i dlatego ważne jest aby wyjaśnić te kwestie zanim podejmiemy decyzję o rozwodzie. W tym wpisie postaram się obalić 5 najpowszechniejszych mitów związanych z władzą rodzicielską oraz kontaktami z dziećmi.

  1. Photo by geralt on Pixabay 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Residence permit for EU long-term resident: who may apply?

  1
  Today’s post continues the thread concerning residence of foreigners in Poland. Having fulfilled certain conditions, an alien may apply for a residence permit for EU long-term resident which authorizes their permanent stay in Poland. If you are interested how to gain such a permit, this post is right for you.
  For Polish click here

  1. Photo by Slava Bowman on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Getting divorced in Poland? Here's what you should know

  1
  Today a marriage between a Polish citizen to a foreign national is not unusual. As a result divorce cases in which one of the parties is a foreign national appear more frequently in court hearings. I have had the opportunity to conduct several of these cases, in today’s post I would like to answer a few questions most often raised by those who decide to separate.

  1. Photo by Eric Ward on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Kredyt frankowy - zabezpieczenie powództwa

  1
  Na moim blogu najczęściej przewijają się tematy związane z prawem rodzinnym. Ale nie jest to jedyny obszar prawa, po którym się poruszam. Prowadzę również kilka spraw związanych z kredytami frankowymi. Dzisiejszy wpis chciałabym poświęcić zagadnieniu zabezpieczenia powództwa w sprawie dotyczącej kredytu frankowego.

  1. Photo Claudio Schwarz by on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Checklista – jakie dokumenty należy dołączyć do pozwu rozwodowego

  1
  Przygotowujesz się do rozwodu? Ten proces może wydawać Ci się żmudny i skomplikowany, ale wcale taki nie musi być. W tym wpisie chciałabym przedstawić checklistę dokumentów, które należy zebrać i dołączyć do pozwu rozwodowego.

  1. Photo by Kelly Sikkema on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi