Zadowolenie klienta jest moją największą motywacją

Ostatnie posty

 •  
  Alimenty a koronawirus

  1
  Koronawirus od ponad roku paraliżuje życie i pracę wielu ludzi. Przedłużające się obostrzenia dotyczące m.in. prowadzenia działalności gospodarczej i inne realia społeczne oddziałują na możliwości finansowe każdego człowieka. Uzasadnione potrzeby dzieci jednak istnieją i nie powinny być marginalizowane. Jak więc pandemia może wpłynąć na wymiar świadczeń alimentacyjnych?

  Wymiar świadczeń alimentacyjnych – od czego zależy?

  Wysokość świadczeń alimentacyjnych ustala się na podstawie uzasadnionych potrzeb uprawnionego oraz zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Uregulowanie to ma na celu znalezieniu pewnego standardu potrzeb dziecka, które muszą zostać zaspokojone. Wliczają się w to zarówno koszty życia codziennego, w tym jedzenia, ubrań czy opłat za leczenie lub zajęć pozaszkolnych. W tych wydatkach partycypuje zobowiązany do alimentacji rodzic. Wkład w utrzymanie dziecka musi być jednak proporcjonalny do zarobków i możliwości majątkowych. Stąd też kwota ustalona przez strony lub sąd musi być ustalona w taki sposób, by pogodzić te dwie wartości.

  1. Photo by Kelly Sikkema on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  5 mitów na temat władzy rodzicielskiej i kontaktów z dziećmi

  1
  Wokół spraw rozwodowych krąży wiele mitów oraz błędnych przekonań. Niektóre z nich są tak powszechne, że rozwodzący się ludzie często w nie wierzą i biorą za pewnik. Tymczasem większość tych mitów nie ma oparcia w przepisach prawa i dlatego ważne jest aby wyjaśnić te kwestie zanim podejmiemy decyzję o rozwodzie. W tym wpisie postaram się obalić 5 najpowszechniejszych mitów związanych z władzą rodzicielską oraz kontaktami z dziećmi.

  1. Photo by geralt on Pixabay 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Residence permit for EU long-term resident: who may apply?

  1
  Today’s post continues the thread concerning residence of foreigners in Poland. Having fulfilled certain conditions, an alien may apply for a residence permit for EU long-term resident which authorizes their permanent stay in Poland. If you are interested how to gain such a permit, this post is right for you.
  For Polish click here

  1. Photo by Slava Bowman on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Getting divorced in Poland? Here's what you should know

  1
  Today a marriage between a Polish citizen to a foreign national is not unusual. As a result divorce cases in which one of the parties is a foreign national appear more frequently in court hearings. I have had the opportunity to conduct several of these cases, in today’s post I would like to answer a few questions most often raised by those who decide to separate.

  1. Photo by Eric Ward on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Kredyt frankowy - zabezpieczenie powództwa

  1
  Na moim blogu najczęściej przewijają się tematy związane z prawem rodzinnym. Ale nie jest to jedyny obszar prawa, po którym się poruszam. Prowadzę również kilka spraw związanych z kredytami frankowymi. Dzisiejszy wpis chciałabym poświęcić zagadnieniu zabezpieczenia powództwa w sprawie dotyczącej kredytu frankowego.

  1. Photo Claudio Schwarz by on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Checklista – jakie dokumenty należy dołączyć do pozwu rozwodowego

  1
  Przygotowujesz się do rozwodu? Ten proces może wydawać Ci się żmudny i skomplikowany, ale wcale taki nie musi być. W tym wpisie chciałabym przedstawić checklistę dokumentów, które należy zebrać i dołączyć do pozwu rozwodowego.

  1. Photo by Kelly Sikkema on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Rozwód – najczęstsze pytania.

  1
  Decydując się na związek małżeński żadna para nie zastanawia się nad tym czy przypadkiem za kilka lat ich związek się nie rozpadnie. Niestety, życie pisze różne scenariusze i niektóre małżeństwa kończą się rozwodem. Większość moich klientów nie wie jak przebiega postępowanie rozwodowe, w związku z czym postanowiłam przedstawić 5 pytań, które najczęściej padają podczas pierwszego spotkania.

  1. Photo by Catkin on Pixabay.com 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Czy mogę otrzymywać alimenty w trakcie trwania sprawy rozwodowej?

  1
  Rozwód jest stresującym doświadczeniem. Tym bardziej, jeśli jesteś rodzicem, z którym mieszkają dzieci, a Twój małżonek wyprowadził się i przestał was wspierać finansowo. To częsty scenariusz, a moi klienci pytają, czy mogą otrzymywać alimenty jeszcze przed zakończeniem sprawy rozwodowej. Dobra wiadomość jest taka, że jest to możliwe, ale musisz działać.

  1. Photo by Aaron Burden on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Rozwód z obcokrajowcem – jak do tego podejść?

  1
  W dzisiejszych czasach małżeństwo obywatela polskiego z cudzoziemcem nie jest niczym nadzwyczajnym. W związku z tym na wokandach sądowych coraz częściej pojawiają się sprawy rozwodowe, w których jedną ze stron jest obcokrajowiec. Miałam okazję prowadzić kilka takich spraw i w dzisiejszym wpisie chcę odpowiedzieć na kilka pytań, które najczęściej padają ze strony małżonków zdecydowanych na rozstanie się.

  1. Photo by Eric Ward on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi
 •  
  Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE. Czy mogę się o nie ubiegać?

  1
  Dzisiejszy wpis jest kontynuacją wątku dotyczącego pobytu cudzoziemców na terenie Polski. Po spełnieniu pewnych warunków cudzoziemiec może ubiegać się o zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE, które uprawnia go do stałego pobytu w Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany tym w jaki sposób uzyskać takie zezwolenie, to ten post jest właśnie dla Ciebie.
  For English click here

  1. Photo by Slava Bowman on Unsplash 

  Czytaj dalej i podziel się z innymi